Strefa marek
Matematyka SP 1

EAN:

9788302223969

Autor:

Wydawnictwo:

Przedmiot:

Matematyka

Rok wydania:

2024

Oprawa:

twarda

Format:

247x202 mm

Strony:

128

Kod dostawcy:

A1577K9

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Przedstawiamy publikację Zofii Cydzik, dzięki której już 50 lat temu dzieci poznawały liczby, proste figury geometryczne, wykonywały obliczenia i rozwiązywały pierwsze równania z niewiadomą. Matematyka kl. 1 Zofii Cydzik towarzyszyła dzieciom w szkole w latach 19731983 i przez wielu nauczycieli do dziś jest uważana za najlepszy podręcznik dla klasy 1.

Wartość książki tkwi w jej prostocie. Ćwiczenia często rozpoczynały się od zdania Układamy zadania i odpowiedniej ilustracji. Zadaniem ucznia było więc wymyślenie zadania, nierzadko obudowanego ciekawą historią, a następnie jego rozwiązanie. Tym sposobem uczeń przybierał jednocześnie rolę autora i bohatera książki. Zofii Cydzik zawdzięczamy więc nie tylko rozwój umiejętności matematycznych, lecz również pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Autorka podręcznika matematyki w klasach szkoły podstawowej. Brała udział w przygotowaniu projektu programu matematyki dla klas 1-4.

Zakres materiału obejmował rozpoznawanie prostych figur geometrycznych, poznawanie liczb od 0 do 100, wykonywanie obliczeń (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) oraz rozwiązywanie pierwszych równań z niewiadomą.

Książka to także zbiór kolorowych rysunków wybitnego ilustratora Karola Syty, które zostały precyzyjnie odtworzone z siedemnastego wydania z 1983 roku. Szata graficzna przenosi nas w czasie powrócą do nas archiwalne banknoty, monety, znaczki pocztowe, fartuszki szkolne i tornistry.