Strefa marek
Zakazane religie

EAN:

9788324181919

Wydawnictwo:

Data premiery:

2023-03-03

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

234x171 mm

Strony:

368

Cena sugerowana brutto:

69.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja

Światowy bestseller twórcy Zakazanej historii ludzkości.
Jak Kościół fałszuje prawdziwą historię religii!
Kościół katolicki od 2000 lat zwalcza poglądy religijne sprzeczne z jego dogmatami! Fałszuje i zataja fakty!
Ta książka ujawnia prawdziwą historię zakazanych religii Zachodu i ich wzajemne powiązania oraz ogromne znaczenie w kształtowaniu społeczeństw i wierzeń.

Zrodzone w tym samym duchu co chrześcijaństwo, przetrwały jako herezje w średniowieczu. W renesansie jako teorie wielkich myślicieli i mistyków, takich jak Giordano Bruno i Benevenuto Cellini, a potem ich duchowych spadkobierców m.in. Isaaca Newtona. Przeniesione do Nowego Świata przez masonów zainspirowały rewolucję amerykańską, a w Europie wielkich pisarzy: Victora Hugo i Fiodora Dostojewskiego.
Stulecia prześladowań i fałszowania historii nie zdołały jednak wykorzenić uznanych za heretyckie doktryn. Ich ukryte, silne wpływy są nadal obecne w dzisiejszym świecie, od wiary przez politykę aż po kulturę masową.

W Zakazanych religiach, tak jak w swoich światowych bestsellerach Zakazana historia ludzkości i Zakazana nauka, J. DOUGLAS KENYON zebrał 40 artykułów znanych nieortodoksyjnych badaczy dziejów ludzkości. Ujawniają oni m.in., że korzenie chrześcijaństwa są ściśle związane z religią starożytnego Egiptu. Kim naprawdę byli biblijni Trzej Królowie i jakie mieli zamiary. Co wiąże herezje joannitów i skarb templariuszy. Czego nie wiemy o Nostradamusie i Joannie d'Arc. Dlaczego Watykan nadal ukrywa fakty dotyczące życia i nauki Jezusa. I wreszcie - czego nie mówią nam takie filmy jak Braveheart i jakie błędy popełnił Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci.
Unikatowe zdjęcia i ilustracje potwierdzają tezy badaczy.

Pozostałe tomy bestsellerowej serii wybitnego kontrowersyjnego badacza zagadek prehistorii i współczesności ujawniają, jak oficjalna nauka fałszuje prawdziwe początki cywilizacji (Zakazana historia ludzkości), dlaczego uznaje Atlantydę za mit (Zakazana historia Atlantydy) oraz co zataja, przemilcza i odrzuca - od archeologii, przez medycynę, po fizykę i astronomię (Zakazana nauka).