Opowieści z Białej Doliny

EAN:

9788382103069

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-13

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

205x140 mm

Strony:

304

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

KTOŚ CHCE UKRAŚĆ LAS!
A to dopiero początek wielu przygód czekających na Was w Białej Dolinie!
Dołączcie do swoich nowych ulubionych bohaterów i razem z dziewczynkami, Mią i Anaszką, oraz gapowatym, ale sympatycznym Leśniczym Gałązką rozwiążcie tajemnicę znikającego lasu, zagadkę ducha gór, odwiedźcie niby-restaurację z niby-jedzeniem, odnajdźcie białego łosia albinosa i przekonajcie się, jak zachwycający potrafi być świat. A to i tak tylko połowa czekających na Was opowiadań!
Opowieści z Białej Doliny to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym. A także mierząc się z dorosłymi problemami są dowodem na to, że rodzinę można sobie stworzyć.
Nie będziecie mogli się oderwać!
Już dziś wyruszcie w podróż w towarzystwie:
łakomego i sprytnego Liska Pietruszka,
Dzika Jarka, który ukradł dzieciom z placu zabaw torbę pełną pierogów (to wydarzyło się naprawdę!),
Babci Bęben, bo bez Babci to wszystko i tak nie miałoby sensu,
jej męża Nadleśniczego Bębna, który choć bardzo mały, zdecydowanie nadrabia charakterem,
Listonoszki Zofii, która choć najstarsza w całej Dolinie, to najszybciej jeździ na swoim rowerze i zna wszystkie drogi, nawet te, których już nie ma,
pracującego w schronisku górskim i uwielbiającego saunę Stacha,
taty Anaszki, który wiecznie gubi jakiś dynks, tenteges albo inne ustrojstwo,
i wielu innych bohaterów zamieszkujących Białą Dolinę.
Marcelina Misztal artystka, kompozytorka, autorka tekstów i kreatorka wnętrz a teraz to już nawet ilustratorka bajek dla dzieci. Nominowana do Fryderyków i nagrody WARTO Gazety Wyborczej. Ma na koncie występy na największych festiwalach w Polsce (m.in Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Przystanek Woodstock) i za granicą (Japonia, Francja, Włochy). Współautorka hitu Karmelove, który zaśpiewała w duecie z Piotrem Roguckim. I to tyle, żadnych więcej hitów. Do tej pory żałuje, że nie zastrzegła słowa Karmelove.
Prywatnie mama Mii i właścicielka psa o imieniu Tosia. Mieszka w Szklarskiej Porębie. Kiedyś zaśpiewała, że wszyscy zginiemy, jak papier pognieceni, na szczęście nigdy się to nie ziściło. Mówi o sobie, że nie jest znana, ale ludzie wysyłają jej rzeczy za darmo, żeby je pokazywała w internecie. Bardzo towarzyska. Mama Muminka z natury, Mała Mi z wyglądu. Jej ulubiona bajka z dzieciństwa to Ronja córka zbójnika.
Przemek Corso pisarz, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek a teraz to już nawet bajek dla dzieci. Nigdy nie był do niczego nominowany. Wydał kilka książek w tym serię sensacyjno-przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków Robercie Karczu (Miasto złodziei, Miasto z gliny), powieść dla dorosłych Serca twego chłód, nowelę Gatunek L, a także dwie bestsellerowe biografie, GrubSon. Na szczycie i Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia oraz książkę Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii. Czasami jeździ za darmo z CeZikiem na koncerty Nutkosfery i pomaga Krówce Borówce przebrany za słonia Utytusa. Choć wszyscy jego bliscy twierdzą, że nie musi się przebierać.
Prywatnie ojciec Anaszki i właściciel psa o imieniu BRK. Mieszka w Legnicy. Mówi o sobie, że nie jest znany, i ma rację. Ciągle żartuje, ale jest nietowarzyski i chodzi do kina sam. Włóczykij z natury, Muminek z wyglądu. Jego ulubiona bajka z dzieciństwa to O czym szumią wierzby.