Kapitan Nauka. Mały inwestor. Gra rodzinna

EAN:

5903699821855

Producent:

Grupa wiekowa:

7+

Wymiary:

250x245x60 mm

Opakowanie:

pudełko

Data premiery:

2022-05-11

Cena sugerowana brutto:

64.89zł

Stawka vat:

23%

,,Mały inwestor" (7+) to emocjonująca rodzinna gra ekonomiczna, która nauczy dzieci przedsiębiorczości i kreatywności finansowej. Gracze wymyślają strategię finansowania swoich wakacji marzeń. Planują działania, by oszczędzać i zarobić na wstęp do sześciu z 24 superatrakcyjnych miejsc, takich jak park dinozaurów, trampolin czy aquapark. Zamiast inwestować w nieruchomości, kombinują, co przyniesie oczekiwany dochód, oszczędzają kieszonkowe, licytują się, lokują zgromadzony kapitał lub biorą pożyczki. Aby wygrać, konieczne są umiejętność kombinowania, zwycięska taktyka w inwestowaniu oraz łut szczęścia. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie pieniądze na sześć atrakcji oraz uniknie długów. 


Gra, która uczy przedsiębiorczości


Masz mnóstwo pomysłów na letnie podróże? Skąd wziąć na nie pieniądze? Jak zarabiać, oszczędzać i inwestować?


W grze ,,Mały inwestor" gracze kombinują, co może przynieść im dochód, np. zakup hulajnogi, którą można rozwozić paczki sąsiadom, wzięcie udziału w wielkiej wyprzedaży garażowej i sprzedaż zabawek, założenie lokaty w banku czy chwilowa pożyczka na dobrych warunkach. Wszystko po to, by przeżyć wspaniałą przygodę podczas wakacji. Miejsca zostały dostosowane do zainteresowań współczesnych dzieci. Można zatem wybrać się na obóz żeglarski, odwiedzić farmę iluzji lub wesołe miasteczko z największą kolejką górską albo ścigać się na torze gokartami. A przy okazji poczuć dreszczyk emocji, gdy ryzykuje się oszczędności, i radość zwycięstwa, gdy uda się zebrać bajońską sumę pieniędzy.


Interesująca gra, która wprowadza dzieci w podstawy zarządzania finansami domowymi. Wszystko jest jak w życiu - można inwestować i zarabiać, a także trzeba ponosić koszty stylu życia czy zdarzeń losowych. Mały inwestor pomaga rozwijać odpowiedzialność finansową u dzieci i uczy, jak gospodarować swoimi pieniędzmi.
Kasia Iwanoska, autorka bloga finansoweodkuchni.pl, strateżka biznesu, trenerka, inwestorka.


Barwne ilustracje Anny Kalicińskiej zachęcają do podróżowania i aktywnego wypoczynku, pokazując, jak wiele miejsc warto odwiedzić.

Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.


Ilustrator

Anna Kalicińska - z zamiłowania ilustratorka, tworzy cyfrowo, używa wyrazistych kolorów. Związana z Tarnowem. W wolnych chwilach spaceruje z psem. Uwielbia zieloną herbatę i ma słabość do gorzkiej czekolady.


W serii również


  • Gra edukacyjna. Ciało człowieka 6+

  • Gra rodzinna. Gdzie jest zwierz? 6+

  • Gra edukacyjna. Świat 6+

  • Gra na mnożenie. Żaby czy kraby 6+