O autach

EAN:

9788381037693

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-11-10

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

260x200 mm

Strony:

384

Cena sugerowana brutto:

89.90zł

Stawka vat:

5%

Wyprzedaż
To nie jest rozmowa o supersamochodach. To rozmowa o życiu, dojrzewaniu i autach, bo te w życiu Adama Kornackiego i Marcina Klimkowskiego zawsze odgrywały bardzo ważną rolę. Po ekspercku, przede wszystkim jednak sięgając do własnych doświadczeń, dziennikarze opowiadają o modelach, którymi każdy fan motoryzacji chciałby się przejechać. Wspominają także te auta, które były ich pierwszymi, nie zawsze wymarzonymi wozami. Opisują Ferrari i Maserati, przywołują historię Fiata Cinquecento i Peugeota 205 GTi. W tej publikacji można znaleźć wyrazy zachwytu nad Rolls-Royce'em Phantomem i nie mniej emocjonalny opis wrażeń z jazdy Oplem Corsą czy Volkswagenem Golfem GTI.
Adam i Marcin kumple z liceum. Zakochani w samochodach do tego stopnia, że postanowili poświęcić im swoje zawodowe życie. Jeździli autami za kilkaset złotych i za miliony euro. I od trzydziestu lat ciągle o tym mówią. Na kartach niniejszej książki dzielą się niegasnącymi emocjami, jakie wywołuje w nich ta największa życiowa przygoda. Opisują subiektywnie po swojemu sześćdziesiąt różnych modeli samochodów, które ukształtowały współczesne oblicze motoryzacji.
Nie są to jednak tylko rozmowy o autach, ale też o wielkiej pasji i wielkiej przyjaźni.
Adam Kornacki dziennikarz motoryzacyjny, od lat prowadzi programy telewizyjne w TVN Turbo, w tym kultowy Zakup kontrolowany i Automaniak. Jest uznanym dziennikarzem, ekspertem, a ostatnio także youtuberem.
Marcin Klimkowski dziennikarz motoryzacyjny, od lat mówi i pisze o samochodach w Radiu 357, Wprost, Playboyu, Auto, Motor i Sport, Polsacie Play, Wirtualnej Polsce, TVN Turbo i wielu innych mediach.