Księga tęsknot

EAN:

9788308074015

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-06-30

Rok wydania:

2021

Format:

205x143 mm

Strony:

496

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Długo wyczekiwana nowa książka autorki światowych hitów Sekretne życie pszczół i Czarne skrzydła, które przez wiele tygodni zajmowały pierwsze miejsca listy bestsellerów New York Timesa.
Na imię mi Ana. Byłam żoną Jezusa z Nazaretu, syna Józefa. Nazywałam go Ukochanym, a on mnie Małym Grzmotem, zawsze się przy tym śmiejąc. Twierdził, iż kiedy spałam, rozlegało się we mnie dudnienie, niczym dźwięk pioruna dolatujący z dalekiej doliny Nahal Zippori lub jeszcze odleglejszej Jordanii. Nie wątpię, że naprawdę coś słyszał. Odkąd sięgam pamięcią, gnieździły się we mnie tęsknoty, które wzbierały jak nokturny, mącące swymi dźwiękami ciszę nocy.
Tak rozpoczyna się opowieść Any. Młodej Żydówki z zamożnej rodziny, blisko związanej z dworem tetrarchy Heroda Antypasa. Jej los dyktują mężczyźni i tradycje, a przekleństwem nastolatki jest pęd do wiedzy, który nie pozwala się jej podporządkować. Przemożną chęć do wyrażania swoich myśli i spisywania losu kobiet pielęgnuje w dziewczynie ciotka Yaltha, uczona siostra jej ojca, która po latach banicji powróciła w tajemnicy na łono rodziny
Brutalny męski świat zmusza Anę do ucieczki. Dziewczyna rozpoczyna własną podróż przez życie, spisując pomijaną w oficjalnych przekazach historię kobiet początku naszej ery. Jej droga rozpoczyna się w 16 roku w Seforis, a kończy w 60 roku w Egipcie.
Księga tęsknot przedstawia, z kobiecej perspektywy, wydarzenia znane z Nowego Testamentu. To poruszająca, hipnotyzująca powieść, napisana z rozmachem i jednocześnie szacunkiem do religii chrześcijańskiej, ukazująca ludzką twarz Jezusa z Nazaretu i jego życie z Aną.


Inni klienci kupowali także
Ekstremista

Remigiusz Mróz

Sekretne życie pszczół

Sue Monk Kidd...

Krok do miłości

Sylwia Kubik

Będziesz tego żałować

Alicja Sinicka...

Powrót milionera

Izabella Frączyk...

Topeka

Ben Lerner

Proza
Kodeks Pomylonych BR

Bronka Nowicka

Ratunku

Karolina Dietrich

Przebudzenie

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Przerwa

Katherena Vermette...

W pajęczynie wspomnień

Helena Pasławska