EAN:
9788308089439
Autor:
Wydawnictwo:
Klasa:
9+
Data premiery:
2026-08-12
Rok wydania:
2026
Oprawa:
twarda
Format:
275x205 mm
Strony:
448
Cena sugerowana brutto:
119.90zł
Stawka vat:
5%
Komiks wielki jak świat!
Najsłynniejsze dzieło Harariego w odsłonie graficznej
W czwartej i ostatniej części monumentalnej serii komiksowej Harari analizuje, jak myślenie naukowe zdominowało XVI wiek, wyprzedzając religię i filozofię oraz napędzając ekspansję imperialną, kolonializm i rewolucję przemysłową.
Na początku XVI wieku mogło się wydawać, że po wielkich odkryciach geograficznych ludzkość osiągnęła apogeum rozwoju pod względem medycznym, gospodarczym i militarnym. Jak więc przeszliśmy od średniowiecznych zwojów do e-booków, od liczydeł do komputerów, od drewnianych statków do atomowych okrętów podwodnych? Jak poderwaliśmy się z powierzchni Ziemi, by wreszcie dotrzeć na Księżyc?
Yuval Noah Harari twierdzi, że motorem rewolucji naukowej były niewiedza i ciekawość. To one uruchomiły potężne sprzężenie zwrotne między nauką, polityką i kapitalizmem, przyspieszając odkrycia i przekształcając świat na niespotykaną wcześniej skalę.
Równie wciągająca jak poprzednie części, wnikliwa i barwna opowieść o ludzkiej historii, przeznaczona dla dociekliwych umysłów w każdym wieku.