Strefa marek
Mikroporcje świata. czyli podróż na cztery...

EAN:

9788368552287

Autor:

Data premiery:

2026-03-19

Rok wydania:

2026

Oprawa:

broszurowa

Format:

148x19 mm

Strony:

260

Cena sugerowana brutto:

59.99zł

Stawka vat:

5%

Jeśli szukacie lektury, którą czyta się jednym tchem, z uśmiechem i momentami wzruszenia - właśnie ją znaleźliście.
Ta książka wymyka się wszelkim kategoriom. Jest dziennikiem z podróży, ale co to za podróż!
Aneta Lenga w "Mikroporcjach świata" prowadzi nas przez Tajlandię, Kambodżę i Laos - ale równie uważnie prowadzi przez własne życie.
To reportaż z drogi, która zaczyna się dużo wcześniej, bo w dzieciństwie i kończy zaskakującym wnioskiem, że to wcale nie koniec!

Dlaczego "Mikroporcje świata"?
Bo autorka wyruszając w tę egzotyczną podróż jest świeżo po operacji bariatrycznej. Od wody pitej małymi łyżeczkami w szpitalu i "gerberki" po wniosek, że nagle świat smakuje inaczej, dosłownie i metaforycznie. Żołądek mieści cztery kęsy, więc "jeść można oczami". I właśnie w tym napięciu między fizycznym ograniczeniem a egzystencjalnym pragnieniem smakowania świata rodzi się ta opowieść.
To szczera, autoironiczna, momentami bardzo osobista opowieść o zmęczeniu walką z nadwagą, społecznych komentarzach, efektach jo-jo i dojrzewaniu do decyzji, która ma na zawsze zmienić jakość życia.

"Mikroporcje świata" czyta się z prawdziwą przyjemnością. To tekst pełen swady, lekkości, autoironii, uważności i subtelnego humoru. Jest w nim żywość obserwacji, reporterska czujność, literacka płynność, błyskotliwość, czułość wobec siebie i świata. Wciągnie Was od pierwszej strony!
Do tego piękne fotografie z podróży - kadry, które zatrzymują oddech, budują klimat i pozwalają czytelnikowi zanurzyć się w azjatyckim świetle i intensywności jego barw.

Kupując w przedsprzedaży - wspierasz Autorkę.