Strefa marek
Warsztaty Prawnicze. Logika praktyczna z... w.4

EAN:

9788396576514

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2024

Format:

281x212 mm

Cena sugerowana brutto:

73.50zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Nowatorski podręcznik do logiki to absolutne must have studentów wszystkich kierunków humanistycznych,zwłaszcza prawa i administracji. Akcent położono w nim na zagadnieniach z zakresu logiki nieformalnej, mocniej związanej ze sposobami argumentacji, mającej zdecydowanie większe znaczenie praktyczne dla przyszłych prawników i administratywistów. Logika jest tu potraktowana jako dyscyplina związana z codziennością, a materiał podzielono na trzy części: Język, Argumentacja i Argumentacja prawnicza.

Podręcznik do logiki, dzięki któremu zrozumiesz wszystko

Podręcznik stanowi przykład tego, że książka do logiki nie musi być nudna: rysunki, cytaty z literatury i wykresy wzbogacają narrację autorów, którzy analizując liczne przykłady z życia codziennego, wyjaśniają wybrane zagadnienia i czynią wiele komentarzy na marginesach. Przyswajanie prezentowanych treści ułatwiają zadania kończące poszczególne podrozdziały, uzupełnione przykładowymi rozwiązaniami lub częściowymi podpowiedziami, a także trzy mapy myśli pomagające w poruszaniu się po książce i budujące spójny obraz całości.

To książka dla Ciebie, jeżeli:

jesteś studentem kierunku humanistycznego, zwłaszcza prawa i administracji;

chcesz nauczyć się: konstruowania definicji, dokonywania podziału logicznego, udzielania adekwatnych odpowiedzi, ustalania konsekwencji wypowiedzi, rozpoznawania nieuczciwych chwytów w dyskusji czy (w przypadku przyszłych prawników) przeprowadzania wnioskowania prawniczego;

szukasz podręcznika do logiki, który w jasny i prosty sposób przedstawia poszczególne zagadnienia;

najlepiej uczysz się na przykładach z życia tych w książce jest co niemiara;

zależy Ci nie tylko na książce przygotowującej do egzaminu z logiki, ale również pomocnej w całym życiu: uczącej przyjmowania krytycznej i otwartej postawy.