Strefa marek
Porozmawiaj ze mną. Bicie STOP!

EAN:

9788382996227

Wydawnictwo:

Klasa:

4+

Data premiery:

2024-06-05

Rok wydania:

2024

Oprawa:

twarda

Format:

215x165 mm

Strony:

32

Cena sugerowana brutto:

29.99zł

Stawka vat:

5%

Polecamy

Książka powstała z myślą o dzieciach, którym zdarza się bić innych w złości, i tym, które nie wiedzą, jak reagować, gdy ktoś je atakuje (bije, szczypie, wyrywa zabawki). Opisywane w niej sytuacje mogą mieć miejsce zarówno w przedszkolu czy na placu zabaw, jak i w domu (między rodzeństwem).

Publikacja zawiera instruktażowe porady - dla dzieci i rodziców, radzenia sobie ze złością w konkretnych sytuacjach.

"Bicie STOP!" to tytuł, który rozpoczyna serię "Porozmawiaj ze mną" autorstwa Anny Jankowskiej, znanej między innymi z internetowej grupy FB Aktywne czytanie.

DR ALEKSANDRA PIOTROWSKA POLECA: Kto z nas nie doświadczył problemu ze złoszczącym się kilkulatkiem? Ta książka pokazuje dzieciom, w jaki sposób mogą sobie poradzić ze swoją złością czy zazdrością bez krzywdzenia innych. Bo główne jej przesłanie zawiera się w powtarzanym jak mantra apelu "BICIE STOP - BICIE BOLI". Co bardzo ważne: autorka nie wmawia dzieciom, że brzydko czy niegrzecznie jest się złościć - zamiast tego uświadamia (i to na przykładach konkretnych sytuacji), jak dziecko może SAMO poradzić sobie ze złością, co może zrobić ZAMIAST bicia innych. Anna Jankowska ma rację - złość to pełnoprawne, potrzebne nam w życiu uczucie, ale już nieduże dzieci trzeba uczyć, jak wyrażać je bez używania pięści. I w tej nauce ta książka może bardzo pomóc.