Strefa marek
Seryjni mordercy II RP. "Będzie wam u mnie jak.. "

EAN:

9788308084359

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-04-10

Rok wydania:

2024

Oprawa:

zintegrowana

Format:

205x143 mm

Strony:

376

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Groza i fascynacja.

Kim naprawdę byli najsłynniejsi zbrodniarze międzywojennej Polski?

Jak opisywała ich ówczesna prasa?

Jak postrzegało ich społeczeństwo?

Najnowsza książka Kamila Janickiego odsłania mroczne oblicze dwudziestolecia międzywojennego - jej bohaterami są seryjni mordercy.

Wampir z Łowicza, fabrykantka aniołków, wampir z Łodzi

Potwór, diabeł wcielony - seryjni mordercy budzą przerażenie, ale i działają na zbiorową wyobraźnię. Kto nie czytał z wypiekami na twarzy Pachnidła Sskinda? Kto nie oglądał Milczenia owiec?

Na kartach Seryjnych morderców autor koncentruje się na kilku wybranych postaciach i historiach, ale zarysowuje też szersze tło, pokazując narodziny fascynacji historiami mrożącymi krew w żyłach. Książka przedstawia również sposób funkcjonowania ówczesnej prasy (niszczenie ludzi bez dowodów, nakręcanie spirali strachu, brak szacunku dla ofiar), policji oraz społeczeństwa z jego chorobliwym zainteresowaniem skandalami i zbrodnią, a także głęboko zakorzenioną mizoginią.

Kamil Janicki jak mało kto potrafi napisać książkę historyczną, którą czyta się niczym wciągającą powieść, czego dowodem są choćby wielotysięczne nakłady jego bestsellerów: Pierwszych dam II Rzeczypospolitej czy Dam złotego wieku. A kiedy podejmuje tematykę kryminalną, od lektury po prostu nie sposób się oderwać!