Strefa marek
Pamięci mordercy

EAN:

9788382524703

Wydawnictwo:

Seria:

Czarna seria

Data premiery:

2024-02-14

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x140 mm

Strony:

672

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

W cieniu masowej strzelaniny w szwedzkim Falun latem 1994 roku, dochodzi do kolejnego morderstwa. Znaleziono uduszoną kobietę. Wkrótce okazuje się, że jest to jedna z wielu ofiar zamordowanych w podobny sposób.

Odnalezieniem sprawcy zajmuje się Tomas Wolf, funkcjonariusz policji, który niedawno powrócił z misji pokojowej w Bośni. Z pomocą przychodzi mu Vera Berg, dziennikarka wieczornych wiadomości, która ucieka przed szukającym zemsty byłym chłopakiem i jego gangiem motocyklowym.

Głównym podejrzanym jest popularny aktor filmowy Micael Beatt, jednak zarówno Vera jak i Tomas podejrzewają, że prawdziwy morderca jest zupełnie bliżej śledztwa niż się wszystkim wydaje.

Pascal Engman - pisarz i dziennikarz wieczornej gazety "Expressen". Od debiutu w 2017 roku cieszy się uznaniem krytyków i czytelników na całym świecie. Seria książek o detektyw Vanessie Frank przetłumaczona na 19 języków uczyniła go jednym z najpopularniejszych szwedzkich autorów kryminałów.

Johannes Selaker - pisarz i dziennikarz, który pracował jako dyrektor ds. wiadomości oraz redaktor naczelny w "Aftonbladet", "Expressen" i "Aller Media". Był odpowiedzialny za prowadzenie głównych śledztw ruchu #metoo w 2017 roku. Jako autor zadebiutował powieścią sensacyjną w 2020 roku.