Świat według Anny

EAN:

9788382520828

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-07-13

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

195x125 mm

Strony:

224

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Kiedy szesnastoletnia Anna zaczyna odbierać obrazy i myśli z innej rzeczywistości z przyszłości, rodzice wysyłają ją do doktora Benjamina - psychiatry. Mężczyzna nie widzi jednak u dziewczyny żadnych nieprawidłowości, wręcz przeciwnie, wierzy, że może być trochę prawdy w tym, co widzi Anna.

Annę nękają wizje opustoszałego świata z 2082 roku. Widzi swoją prawnuczkę, Novę, wędrującą przez pustkowia z grupą ocalałych po tym, jak wszystkie zwierzęta i rośliny wymarły.

Im więcej Anna widzi, tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że musi działać, aby przyszłość z jej wizji nie stała się rzeczywistością.

Czy potrafi jednak działać wystarczająco szybko?

Porywający, zapadający w pamięć i magiczny Świat według Anny to baśń na nasze czasy. Fabuła wykracza poza granice możliwości, jednocześnie ukazując, jak sprawy mogą się potoczyć dla Ziemi, jeśli nie opamiętamy się i nie poczujemy odpowiedzialności za nasza planetę.

Ważna książka... Jostein Gaarder pisze o wielkich życiowych pytaniach, (...) prawdopodobnie największym problemie ze wszystkich: jak możemy zapobiec zniszczeniu Ziemi?

Jostein A. Ryen, Barnebokkritikk.no