Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie

EAN:

9788308074855

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-02-09

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

205x143 mm

Strony:

288

Cena sugerowana brutto:

48.00zł

Stawka vat:

5%

Bestseller New York Timesa! Mistrzowski zbiór nawiedzonych, magicznych opowieści pióra Kelly Barnhill, autorki Dziewczynki, która wypiła księżyc oraz Syna wiedźmy.
Nagrodzona Medalem Johna Newbery'ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą pisarka tym razem postanowiła oczarować dorosłych czytelników. Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie to dziewięć miejscami nieco surrealistycznych, skrzących się humorem, przepełnionych magią i niesamowitością, napisanych pięknym językiem mrocznych, baśniowych opowieści o kobietach, w tym nagrodzona World Fantasy Award nowela Magiczne dziecko.
Piszę o potworach bagiennych, wiedźmach-pająkach oraz żonach, które zmieniają się w smoki i zjadają swoich mężów mawia z szelmowskim uśmiechem autorka.
Moc tych opowieści tkwi w ponadczasowych, uniwersalnych tematach, takich jak miłość, śmierć, władza, zazdrość, żal czy nadzieja, którym amerykańska pisarka z lekkością i finezją godną mistrza dodaje fantastycznego sznytu.
Kogo pokocha elegancka i piękna, świeżo owdowiała pani Sorensen, którą lubieżnymi spojrzeniami pożerają wszyscy mężczyźni, włącznie z wielebnym Laurencem? Dlaczego Angela choć tak bliska, jest Johnowi tak odległa? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Co było przyczyną przedwczesnej śmierci czarownicy Ronii Drake? I jaką tajemnicę skrywa córka śmieciarza?
Zabawny, czarujący zbiór uzależniających historii.
O, The Oprah Magazine
Te opowieści są stworzone do ponownego przeczytania i delektowania się nimi.
Publishers Weekly
Wykwintne. Dziwne i fantastycznie cudowne.
School Library Journal
Baśniowe, spekulatywne i surrealistyczne historie (). Ale to przewrotny humor Barnhill i jej poetycka sprawność w obrazowaniu i metaforze urzekły mnie najbardziej.
Minneapolis Star Tribune
Zapierający dech w piersiach zbiór historii z pogranicza rzeczywistości i fantazji, przypominających nam jednocześnie o wartościach, które czynią nas ludźmi.
PopSugar