Kultowe teleturnieje

EAN:

9788380539631

Data premiery:

2021-11-10

Rok wydania:

2021

Oprawa:

zintegrowana

Format:

215x165x26 mm

Strony:

260

Cena sugerowana brutto:

52.90zł

Stawka vat:

5%

Nieznane fakty, sekrety i rekordowe wygrane! Poznaj kulisy najpopularniejszych teleturniejów i przekonaj się, jak zmieniły oblicze polskiej telewizji.
Kilkadziesiąt lat historii, tysiące odcinków, legendarni prowadzący! Od Wielkiej gry przez Koło Fortuny, Familiadę i Idź na całość po Jednego z dziesięciu, Jaka to melodia?, Gilotynę, Milionerów... i Krzysztofa Ibisza! Wielkie emocje, łut szczęścia, podchwytliwe pytania, jednoznaczne odpowiedzi i szansa na wielkie pieniądze.
Prowadzący: Proszę podać wzór na pole prostokąta.
Zawodniczka: A kwadrat plus b kwadrat O Boże! Powiedziałam wzór na obwód!
Prowadzący: Niestety pani wzór na obwód również jest nieprawidłowy
Dowiedz się, jak Wojciech Pijanowski poleciał do Stanów Zjednoczonych i zawalczył o prawa do jednego z najwspanialszych teleturniejów w historii Ameryki. Jak wyglądało wprowadzenie zachodnich teleturniejów na polskie ekrany? Co Polacy poprawiali w amerykańskich programach? Czy Wielka gra była polskim teleturniejem? Dlaczego kawały Karola Strasburgera zadecydowały o sukcesie Familiady, a w Kole Fortuny ważniejsze od prowadzącego były asystentki? Czy Krzysztof Ibisz to człowiek instytucja? Dlaczego fragment odcinka Gilotyny stał się przebojem internetu i czy to prawda, że Milionerzy to najdroższy polski teleturniej?
To wszystko i jeszcze więcej w jedynej takiej książce na rynku.
Grasz dalej?