Jesteś kimś więcej, niż myślisz

EAN:

9788374899109

Autor:

Wydawnictwo:

GWP

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

245x190x16 mm

Strony:

272

Cena sugerowana brutto:

59.90zł

Stawka vat:

5%

Dodruk
"Nic mi nie wychodzi, Nie jestem wystarczająco dobra, To mnie przerasta" - automatyczne myśli naznaczone samokrytycyzmem mają ogromny wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale przede wszystkim na poczucie własnej wartości. Nadmierne skupianie się na własnych niedoskonałościach i potknięciach rzutuje na każdą sferę naszego życia. Blokuje nasze działania, zniechęca do podejmowania samodzielnych decyzji, prowadzi do wycofywania się z zamierzonych planów w poczuciu, że i tak nie podołamy ich realizacji. Jest przyczyną stresu, przesadnej koncentracji na problemach i nadwrażliwości na krytykę. A to, jak postrzegamy samych siebie, znacząco wpływa na nasze relacje z ludźmi oraz na poczucie satysfakcji, zadowolenia i szczęścia.
Jeżeli masz skłonność do samokrytyki, kwestionowania własnych umiejętności lub ciągłego porównywania się z innymi, to najwyższa pora przyjrzeć się temu, jak traktujesz siebie aby to zmienić.
Niniejszy poradnik pomoże ci w pełni zaakceptować i docenić siebie, wraz z twoimi niedoskonałościami i słabościami. Uwolnisz się od zwątpienia, odkryjesz swoje mocne strony, spojrzysz na siebie z troską i empatią. Zrozumiesz, że samokrytyka oparta na porównaniach z innymi nie jest dobrą miarą twojej prawdziwej wartości.
Opisane w książce techniki i ćwiczenia pozwolą ci wykonać milowy krok w kierunku zmiany podejścia do siebie. Dzięki nim odkryjesz swoją wrodzoną wartość, dowiesz się, jak wyjść poza własne ograniczenia, i spojrzysz na siebie w całej swej złożoności z życzliwością i współczuciem, które stanowi doskonałe antidotum na samokrytykę. W poradniku znajdziesz także najnowszą wiedzę na temat plastyczności ludzkiego mózgu oraz informacje o tym, w jaki sposób sen, aktywność fizyczna i odżywianie oddziałują na twoje samopoczucie.
Dzięki realistycznej i doceniającej opinii o sobie:
- wzmocnisz pewność siebie i wiarę we własne możliwości;
- masz większą motywację do działania i wprowadzania zmian w życiu;
- jesteś w stanie podejmować ryzyko;
- rzadziej kwestionujesz swoje postępowanie, gdy coś idzie nie tak;
- podejmujesz lepsze, niezależne decyzje;
- mniej się martwisz;
- traktujesz siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem.